USK Horolezecký oddíl Plzeň

Západočeská Univerzita v Plzni, katedra tělesné výchovy a sportu, Univerzitní 8, Plzeň, 306 14
Oddíl byl založen na konci roku 1998 při katedře tělesné výchovy a sportu na Západočeské univerzitě. Počet členů oddílu se s roky výrazně mění. Z původních 48 až na maximálně 70. V roce 2002 měl oddíl už zas jen 22 členů. V roce 2008 se náš počet “stárnoucích” členů ustálil na 42 ks.

Oddíl se původně jmenoval Univerzitní horolezecký klub, ale po založení [[http://usk.zcu.cz/ Univerzitního sportovního klubu na Západočeské univerzitě]] se název oddílu změnil na současný USK Horolezecký oddíl Plzeň. Oddíl je součástí [[http://www.horosvaz.cz/ Českého horolezeckého svazu]], i když od letoška máme mnoho členů spíše v [[http://www.alpenverein.at/ Österreichischer Alpenvereinu]].
Oddíl je vcelku uzavřen a funguje na principu kamarádského společenství známých a společně fungujících členů. Také není pouze o lezení a horách, ale v nemalé míře i o MTB, běžkách, fotbalech, sázkách atd. … — viz články na těchto www stránkách.

Novým (nám neznámým) zájemcům doporučujeme zúčastnit se několika oddílových akcí a po roce čekatelství mohou třeba býti přijati hlasováním na výroční schůzi — vánoční besídce:-).

Kontakt na předsedu oddílu: Kája Syka ([[think.pink@seznam.cz]])